Warto przeczytać

Niezwykła historia Forda Model T

27 sierpnia 1908 roku bramy fabryki Piquette Plant w Detroit opuścił pierwszy egzemplarz Forda Model T. Datę tę uznaje się za początek masowej motoryzacji.

Historia prawa jazdy w Polsce

Pierwsze wzmianki o przepisach poruszania się po drogach w Polsce pojawiły się w 1826 roku. W 1908 wprowadzono pierwsze znaki drogowe, było ich pięć.

O autorze

Autorem oraz wydawcą serwisu "Historia motoryzacji" jest Dariusz Dahm. Pasjonat motoryzacji, a w szczególności historii związanej z motoryzacją, specjalista z zakresu prawa drogowego oraz wieloletni instruktor nauki jazdy.

Z wykształcenia jest informatykiem, technikiem BHP oraz instruktorem nauki jazdy, ale pasjonuje się nowoczesnymi technologiami, tworzeniem stron internetowych w oparciu o system Wordpress, marketingiem internetowym oraz wszystkim co ciekawe w internecie.

Misją autora jest wdrażanie zasad ruchu drogowego jako podstawowego elementu bezpiecznego i bezkolizyjnego poruszania się po drodze.

Od wielu lat jest instruktorem nauki jazdy w jednym z toruńskich ośrodków szkolenia kierowców, gdzie prowadzi działalność gospodarczą w zakresie szkolenia i edukacji kierowców oraz szkolenia kandydatów na kierowców.

Autor prowadzi wiele serwisów internetowych poświęconych w wiekszości tematyce motoryzacyjnej.
Oto klika z nich:

Autora znajdziesz również na:

Historie Motoryzacji to zbiór historii, opowiadań oraz informacji na temat poczatków motoryzacji w Polsce oraz na świecie. Historie motoryzacji to także ciekawostki, mało znane fakty z historii motoryzacji oraz losy ciekawych i niezwykłych ludzi, którzy poświęcili się rozwijaniu i propagowniu motoryzacji w Polsce i na świecie.

Autor dołożył wszelkich starań aby zawarte na stronie materiały oraz informacje były rzetelne. Nie gwarantuje jednak, że zamieszczone materiały są pozbawione błędów i uchybień. Jeśli w zamieszczonych artykułach jest błąd lub występują jakieś nieścisłości proszę się skontaktować z autorem przez formularz kontaktowy.

Zapraszam do korzystania z serwisu Historie Motoryzacji

Dariusz Dahm prawko-torun.pl

właściciel firmy FUH Dariusz Dahm