Warto przeczytać

Niezwykła historia Forda Model T

27 sierpnia 1908 roku bramy fabryki Piquette Plant w Detroit opuścił pierwszy egzemplarz Forda Model T. Datę tę uznaje się za początek masowej motoryzacji.

Historia prawa jazdy w Polsce

Pierwsze wzmianki o przepisach poruszania się po drogach w Polsce pojawiły się w 1826 roku. W 1908 wprowadzono pierwsze znaki drogowe, było ich pięć.

Warunki współpracy

Zapraszam Państwa do współpracy z serwisem "Historia motoryzacji" w takich obszarach jak.

  • Informacje prasowe
  • Artykuły

Informacje prasowe

Serwis "Historia motoryzacji" publikuje informacje dotyczące historii motoryzacji, dlatego zapraszamy do szerokiej współpracy i zachęcamy do przesyłania informacji wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Materiały multimedialne (zdjęcia, video) związanych z historią motoryzacji oraz teksty proszę przesyłać na adres email lub proszę skorzystać z formularza kontaktowego.

Wydawca serwisu  zastrzega sobie prawo wyboru spośród nadsyłanych informacji tych, które odpowiadają tematyce serwisu.

Artykuły

Jeśli jesteś zainteresowany publikacją artykuły na łamach tego serwisu zachęcam do przesyłania tekstów.

Kilka zasad dotyczących przygotowania tekstów:

  1. Artykuł powinien być powiązany tematycznie z serwisem.
  2. Styl artykułu powinien być lekki, dopasowany do pozostałych treści w serwisie.
  3. Artykuły może mieć charakteru autopromocji lub  reklamy (maksymalnie trzy linki zewnętrzne), ale musi zawierać wartościową wiedzę, przydatną czytelnikom.
  4. Zainteresowanych publikacją prosimy o przesyłanie informacji na temat artykułu: poruszanej problematyki, rodzaju publikacji oraz terminu dostarczenia gotowego tekstu.
  5. Do artykułu należy dołączyć krótkie podsumowanie, anonsujące w atrakcyjnej formie zawartość artykułu, w przypadku braku takiego podsumowania wydawca zastrzega sobie prawo do przygotowania własnego tekstu.
  6. Pod gotowym artykułem powinny znaleźć się dane kontaktowe (telefon, e-mail, adres do korespondencji) oraz jeśli autor sobie tego życzy krótką informacje, note biograficzną o autorze.
  7. Wszelkie elementy graficzne (wykresy, zdjęcia, ilustracje) muszą być odpowiednio zoptymalizowane (zbyt duże pliki graficzne będą odrzucane).
  8. Wydawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w tekście (skrótów, dzielenia na rozdziały zamieszczane w kolejnych wydaniach, adiustacji, korekty), jak również do rezygnacji z zamieszczenia artykułu w serwisie.

Kontakt w sprawie publikacji artykułów  kontakt@dariuszdahm.pl

Zapraszam do współpracy

Dariusz Dahm prawko-torun.pl

właściciel firmy FUH Dariusz Dahm